Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Istorijos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Suskaičiavo Puškino pinigus

Kategorija: Istorijos paslaptys»

Per septyniolika darbo metų didis rusų poetas užsidirbo 255 tūkst. 180 rublių – arba 2,2 mln. JAV dolerių pagal dabartinį kursą.

Birželio 6-ąją visa Rusija tradiciškai minėjo Aleksandro Puškino gimtadienį. Kaip visada, pasinaudojo šia proga priminti jaunajai kartai poeto indėlį į literatūrą ir rusų kalbos reformą.

Tačiau leidinio „Russkaja Planeta“ žurnalistai pasinaudojo šia data priminti tautiečiams ir dar vieną faktą: A. Puškinas dar buvo ir vienas pirmųjų kūrėjų Rusijoje, iškovojęs, kad literato statusas būtų paaukštintas nuo pomėgio iki tikros profesijos. Aiškiau kalbant, gerbiamam poetui dar gyvam esant jo kolegų darbas tapo mokamu.

Pirmaisiais savo kūrybos metais A. Puškinas gyveno ne iš honorarų už publikuojamus jo darbus, o iš jam priklausančių dvarų rentos ir valdininko algos. 1822-aisiais viename laiškų poetas rašė: „Valdžia teikiasi kažkiek atlyginti mano išlaidas, ir aš priimu tuos 700 rublių ne kaip valdininko atlyginimą, bet kaip katorgininko davinį“. Tie 700 rublio asignacijų per metus buvo vienintelis oficialus A. Puškino uždarbis.

Realius pinigus už savo, kaip literato, triūsą A. Puškinas pirmąsyk gavo parašęs „Ruslaną ir Liudmilą“ – 1 500 rublių. Knygos leidėjas tąsyk užsidirbo apie 4 tūkst. rublių.

Vėlesniais metais A. Puškinas vis didino savo honoraro sumas. Pavyzdžiui, už „Velionio Ivano Petrovičiaus Belkino apysakas“ jam jau buvo sumokėta 5 tūkst. rublių. Įdomu tai, kad neretai leidėjai, sumokėję A. Puškinui tūkstantinius honorarus, paskui iš jo kūrinių gaudavo minimalų pelną – arba išvis jokio. Nėra ko stebėtis – ano meto Rusijos knygų rinka buvo labai siaura. XIX a. trečiajame dešimtmetyje Maskvoje tebuvo du knygynai, Sankt Peterburge – penki. Per mėnesį jie parduodavo apie 400 knygų.

Didžiausias poeto knygų tiražas jam dar gyvam esant neviršijo 1 200 egzempliorių, o ir tie ne vienerius metus dulkėdavo leidyklose.

Kuklus buvo ir A. Puškino įsteigto žurnalo „Sovremenik“ tiražas – apie 400–600 egzempliorių, iš kurių pavykdavo išplatinti geriausiu atveju 200–300. Leidinys buvo chroniškai nuostolingas.

Net ir XIX a. baigiantis 80 proc. Rusijos gyventojų dar buvo neraštingi, taigi prekyba knygomis užėmė siaurutę nišą. Tą kaip niekas kitas vaizdžiai pademonstravo 1899-aisiais švęstas A. Puškino 100-asis jubiliejus: poeto visų darbų rinkinys buvo išleistas... 2 000 egzempliorių tiražu.

A. Puškino kūrybos tyrinėtojas Nikolajus Smirnovas-Sokolskis nepatingėjo suskaičiuoti, kiek gi vis dėlto rusiškos literatūros šviesulys uždirbo per visą savo neilgą gyvenimą – ir kaip kūrėjas, ir kaip valdininkas (išskyrus, žinoma, dvarininko pajamas). Paaiškėjo, jog per septyniolika metų A. Puškinas uždirbo 225 tūkst. 180 rublio asignacijų.

Tuo metu Rusijoje cirkuliavo dviejų rūšių piniginiai vienetai – rublio asignacija ir sidabrinis rublis, jų santykis buvo maždaug 3,5:1. Taigi pavertus A. Puškino uždarbį sidabru, jis sumažėjo iki 73 tūkst. rublių. Poetui gyvam esant, rublio ir dolerio kursas buvo 1 rublis 30 kapeikų sidabru už vieną 1834-ųjų JAV dolerį. Vadinasi, užsidirbo A. Puškinas tik kiek daugiau nei 56 tūkst. to meto dolerių. Nūdienos kursu tai būtų apytikriai 2 mln. 200 tūkst. JAV dolerių, arba apie 130 tūkst. dolerių per metus. Šiandien tiek uždirba labai vidutinio lygio detektyvų „kepėjai“...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Istorijos paslaptys | Patalpino: Rolando (19.06.2013) | Autoriai: SERGEJUS STONKUS | | Aut. teisės: http://panbalsas.lt
Просмотров: 1029 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
NASA jau svarsto galimybę apgyvendi...

NASA tiki, kad vieną dieną Jupiterio pal... (855)
ufospace
B. Obamos saugumą garantuoja apsaug...

Pasak naujausios ko... (1490)
ufospace
Atskleista paslaptingos būtybės kūn...

Atskleista Pietų Afrikos Respublikoje ra... (2372)
ufospace
Kas yra NSO, iš kur ir kodėl lankos...

Sunku patikėti, kad ateiviai lankosi ... (953)

ufospace
Pažangiausias pasaulyje naikintuvas...

Pažangiausi pasaulyje dėl „stea... (1206)

ufospace
8 didžiausios skylės Žemėje...

Pasaulis margas ir žavus savo įvairove: ... (3689)
ufospace
Kuo skiriasi meteoritai, asteroidai...

Visatos platybėse plaukioja daugybė į... (1170)

ufospace
CŽV patvirtino: mitais apipinta „Ar...

Praėjus daugiau nei 60 metų, per kuri... (1014)

ufospace
Nikaragva leido Kinijai statyti alt...

Maždaug šimtmetį išbuvęs vieninteliu du ... (1186)
ufospace
1000 km lenktynėse Palangoje tiesio...

Šeštadienį 12 val. 16 min. Palangoje duo... (1427)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos