Главная » Статьи » Istorijos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Prancūzijos provincijos bibliotekos lentynoje rastas 14 mln. litų vertės lobis

Kategorija: Istorijos paslaptys» Žymos: Istorinės tematikos, Kultūrinio paveldo objektai, Lobiai ir kiti vertingi radiniai, Spaudos istorija

Jis tarp knygų nepastebėtas ir nepaliestas pradulkėjo beveik 400 metų – nuo 1623-iųjų. Jį rado Saint Omero miestelio bibliotekininkas Remy Cordonnier.

Tai – nepaprastai reta ir pasakiškai brangi Viljamo Šekspyro knyga "First Folio" – pirmasis bardo pjesių rinkinys. Viena geidžiamiausių pasaulyje knygų vertinama 3,5 mln. svarų (apie 14 mln. litų). Bibliotekininkas R. Cordonnier brangenybę rado pūsdamas dulkes nuo senų knygų ir ruošdamas jas ekspozicijai. Manoma, kad prancūzų skaitytojams ši knyga tiek metų į akis nekrito todėl, kad ji parašyta anglų kalba, nors jos svarba literatūros pasaulyje yra milžiniška.

Taip pat skaitykite: Karaliaus Atilos auksas

"Staiga supratau, kad tai gali būti neidentifikuotas didžiulės istorinės ir intelektinės vertės leidinys "First Folio", - naujienų agentūrai AFP pasakojo radinio autorius. Tai – 231-oji pasaulyje rasta šios knygos kopija ir antroji Prancūzijoje."

Knygos egzempliorius buvo išspausdintas praėjus 7 metams po V. Šekspyro mirties. Praėjusį šeštadienį jos autentiškumą patvirtino "First Folio" ekspertas iš Nevados universiteto (JAV) Ericas Rasmussenas.

Knyga "First Folio" – 36 V. Šekspyro pjesių rinkinys. Nors leidinys išsilaikęs gerai, jame trūksta 30 puslapių – taip pat ir titulinio. Galbūt dėl pastarosios aplinkybės knyga liko nepastebėta ne vieną šimtmetį.

 
Saint-Omero bibliotekoje rastas V. Šekspyro "First Folio" egzempliorius
 
 

Saint-Omero bibliotekoje rastas V. Šekspyro "First Folio" egzempliorius

Dr. E. Rasmussenas apie "First Folio" yra išleidęs knygą, pavadinimu "The Shakespeare Thefs" ("Šekspyro kūrinių vagys"). Joje pasakojama, kaip šios knygos kopijų (iš viso jų – 750 egzempliori7) visais įmanomais būdai ieškoma visame pasaulyje. Jos egzempliorius medžiojo ir tatuiruoti Tokijo gangsteriai, ir ekscentriški, asketiški milijardieriai, ir slapti knygų žinovai. E. Rasmusseno knygoje pasakojama apie kelis egzempliorius, iš kurių buvo išplėšta keletas puslapių, bei apie vieną ypatingą egzempliorių – su puslapiuose įstrigusia kulka.

Taip pat skaitykite: Senovinis kompiuteris prieš 2000 metų nuskendusiame laive

Kaip teigiama Folgerio Šekspyro bibliotekos Vašingtone (JAV) svetainėje, "First Folio" yra vienintelis 18 V. Šekspyro kūrinių šaltinis – jų nėra jokioje kitoje Šekspyro knygoje. Vienas iš to aštuonioliktuko – pjesė "Makbetas". Jei pasaulyje nebūtų likę nė vieno "First Folio" egzemplioriaus, tokios pjesės pasaulis taip ir nebūtų sužinojęs.

 
V. Šekspyro "First Folio" egzempliorius rastas Saint-Omero bibliotekoje

Iki savo mirties 1616 m. V. Šekspyras buvo menkai vertinamas. Tačiau po 7 metų du geriausi jo bičiuliai Johnas Heminhe ir Henry Condellas sudarė 36 jo pjesių rinkinį ir išleido knygos "First Folio" pavidalu. Tai – autentiška komedijų, dramų ir tragedijų rinktinė, kuri anuomet kainavo 1 svarą. Knyga buvo išleista pagerbti brangaus bičiulio V. Šekspyro atminimą. Tituliniame jos puslapyje buvo atspausdintas knygos autoriaus portretas. Jis buvo vienas iš labai retų rašytojo atvaizdų.

Taip pat skaitykite: Lietuvoje Kre­tin­gos ra­jo­ne aptikta kūlgrinda

Saint-Omero bibliotekos Francoise Ducroquet direktorius pareiškė, kad Prancūzija šios knygos neparduos – ji bus saugoma bibliotekos seife, kartu su kitomis neįkainojamomis relikvijomis.

 
Tituliniame "First Folio" puslapyje buvo atspausdintas knygos autoriaus portretas, tačiau Saint-Omero bibliotekos egzemplioriuje titulinis puslapis išplėštas
Kategorija: Istorijos paslaptys | Patalpino: Rolando (27.11.2014) | Autoriai: Technologijos.lt | | Aut. teisės: http://www.technologijos.lt
Просмотров: 521 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Saulę pastarosiomis dienomis atakav...

Vakar ir dar prieš porą dienų į Saulę nu... (767)
ufospace
Finikiečių mįslė Brazilijoje...

Netoli Rio de Žaneiro Brazilijoje yra ga... (1716)
ufospace
Neįtikėtini skausmo malšinimo būdai...

Gimdymo skausmams mažinti pradėjus na... (1068)

ufospace
Pasaulis 2083-aisiais: Europą ir Am...

Po 70 metų daugelis Europos gyventojų... (1250)

ufospace
Mėsėdžiams pasninkas būtinas...

Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės... (1112)
ufospace
Archeologai Peru atkasė senovinę ka...

Peru dirbantys archeologai atkasė didžiu... (1275)
ufospace
NASA teleskopas IRIS užfiksavo pirm...

Naujausias NASA saulės teleskopas nuf... (1233)

ufospace
Virš Čilės prasinešė NSO flotilė...

Liudininkai teigia, kad užfiksuoti vaizd... (692)
ufospace
Rado kaip gydyti nuo ligos, išžudži...

Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė ... (810)

ufospace
Tikėtina, kad visi esame marsiečiai...

Mokslininkai atranda vis daugiau ženk... (1252)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos