Главная » Статьи » Istorijos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Muziejaus lankytojai galės išvynioti mumiją

Kategorija: Istorijos paslaptys» Žymos: mumija

Pirmąkart pamatyti mumiją – įdomu. Antrą kartą – irgi. Trečią kartą... trečią kartą per Egipto ekspoziciją dažnas lankytojas perbėga lyg vyriškis per kosmetikos skyrių prekybos centre – nė neatsigręždamas. Bet ką, jei mumiją galima išvynioti ir pažiūrėti, kaip ten viskas viduje?

Žinoma, tikrosios mumijos – brangios ir labai lengvai pažeidžiamos. Be to, kažkaip ir nejauku būtų: juk tai – miręs žmogus.

Bet mes juk gyvename virtualybės laikais!

Švedijos Viduržemio muziejus (šved. Medelhavsmuseet) šiuo metu skaitmenizuoja savo Egipto kolekciją ir tikisi virtualią paslaugą pasiūlyti kitų metų pavasarį. Kuratoriai tikisi, kad tai padės lankytojams lengviau suprasti senovės Egipto žmonių gyvenimą.

Muziejus nuskenuos ir sukurs šešių mumijų modelius – tam naudojama vadinamoji realybės fotografavimo (angl. reality capture) technologija, kai aukštos rezoliucijos trimačiai modeliai kuriami sujungiant duomenis tiek iš paprastų, tiek iš rentgeno nuotraukų.

„Siekiame, kad trimatis skaitmeninimas ir interaktyvi vizualizacija taptų nauja muziejų tradicija“ – teigia Thomas Rydellis iš Švedijos Interaktyvumo instituto (angl. Interactive Institute), – „Šiame projekte dirbame su mumijomis, bet tie patys metodai gali būti taikomi ir kitose srityse, kaip gamtos mokslų objektai ar istoriniai artefaktai.“

Muziejaus lanktyojai galės priartinti vaizdą iki tiek, kad matytų smulkiausias detales – pavyzdžiui, skaptavimo žymes sarkofage. Taip apt bus galima virtualiai išvynioti mumiją, kad pamatyti, kokie objektai slypi balzamuoto kūno viduje.

„Mes galime sukurti tikrą skaitmeninę mumijos kopiją, kuria galima būtų dalintis su kitais muziejais ar naudoti moksliniams tyrimams“ – pasakoja T. Rydellis.

Šis projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant Švedijos vizualistikos tyrinėtojams ir Stokholmo Viduržemio muziejaus ir dviejų technologijų kompanijams – „Autodesk“ ir „Faro“.

www.DELFI.lt

Kategorija: Istorijos paslaptys | Patalpino: Rolando (01.07.2013) | Autoriai: Delfi.lt | | Aut. teisės: http://mokslas.delfi.lt/
Просмотров: 756 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Maskvos upėje veisiasi milžinės žuv...

Praeitą savaitę, keli žvejai pagavo Mask... (1129)
ufospace
Rusijoje sukurta hipergarsinė raket...

Rusijoje pagamintas hipergarsinės raketo... (597)
ufospace
Delfinai – žmonių atmaina...

Jau gilioje senovėje buvo rašoma, kad... (1470)

ufospace
Pastato griovimą stebėjęs jaunas vy...

Jaunas Lipetsko (Rusija) gyventojas t... (696)

ufospace
HAARP: sąmokslo teorijomis apipinta...

Sąmokslo teorijų mėgėjų įvairiais nusika... (616)
ufospace
Keliasdešimt metų snūduriavusi juod...

Astronomų dėmesio sulaukė už 47 mln. švi... (584)
ufospace
Kur mistiškai dingsta laivai?...

Paranormalių reiškinių tyrinėtojams j... (1810)

ufospace
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip suduž...

Iš Kazachstane esančio ir Rusijos nuomoj... (779)
ufospace
Pasaulio bankininkai. Kruvinas keli...

Pelningi bankų pasiūlymai mus vis sti... (993)

ufospace
Archeologai su georadaru tyrinėja m...

Meksikiečių ir prancūzų archeologai su g... (1474)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos