Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Išgyvenimo teorijos

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Ugnies išgavimas

Kategorija: Išgyvenimo teorijos» Žymos: Ugnies išgavimas, ugnis

Ugnies išgavimas - vienas naudingiausių įgūdžių. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kaip išgauti ugnį gamtoje, neturint po ranka įprastų degtukų ar žiebtuvėlių. Detaliau apie kiekvieną paminėtą būdą bus atskiri straipsniai. Išgyvenimas sunkioje situacijoje diktuoja savas taisykles, su kuriomis tenka susitaikyti ir prisitaikyti.

Ugnį išgauti galima pačiais įvairiausiais būdais. Pavyzdžiui, saulės spinduliais, gręžimu ar paprasčiausiu trynimu. Jeigu taip atsitiks, kad atsidursite negyvenamoje vietovėje, ugnis jums bus tikrai reikalinga.

PREZERVATYVAS

Reikia pripildyti prezervatyvą vandens - gauname priemonę, kurios pagalba galime sufokusuoti saulės spindulius. Susiraskite vietą, kur neužpučia vėjas, nustatykite gautą "linzę", kad sukoncentruotų spindulius į paruoštą kurą ir galite eiti savais reikalais. Kai grįšite - laužas jau degs.

SKARDINĖ

Pasižiūrėkite į alaus skardinės dugną - jis išgaubtas ir puikiausiai gali "surinkti" saulės spindulius. Galima prieš tai ją papildomai nupoliruoti.

LEDAS

Iš ledo galima nusišlifuoti puikiausią linzę spinduliams koncentruoti. Jei ledo aplinkui nėra, galima jį pasigaminti. Tiesiog pripilkite į maišelį vandens, užkaskite į sniegą ir netrukus galėsite šlifuoti linzę.

"KALVIO" METODAS

Jei turite vinių, susiraskite daiktą, į kurį galima bus juos įkalti. Toliau paprasčiausiai kalkite vinį maždaug tris minutes, periodiškai jį pasukinėdami. Jis įkais iki tokio laipsnio, kad galės padegti pinties gabalėlį.

TITNAGAS

Kaip skeltuvas gali būti panaudotas gabalėlis plieno, bet tiktai grūdinto. O štai išgauti ugnį titnagu bus sudėtingiau, nors jis gali voliotis tiesiai po kojomis. Ieškodami titnago, atminkite, kad jis turi būti tvirtas. Minkštas netinka.

Kietas titnagas primena stiklą - drumstoką ar netgi permatomą. Lygiu titnagu vargu ar išgausite ugnį, o štai jeigu perskelsite į dvi dalis, tai iš aštrių gabalų kibirkštį įžiebti turi pavykti. Kad išsiaiškintumėte, kuris gabalas duoda daugiausia kibirkščių, tiesiog išbandykite visus paeiliui.

Pintis, kurią ketinate padegti, turi būti maksimaliai sausa. Vietoje pinties galima panaudoti medžio plaušą, medvilninį skudurėlį (tarkime, kojines), puikiai dega augaliniai pūkai. Ugnis išgaunama vietoje, pridengtoje nuo vėjo. Pageidautina degią medžiagą laikyti virš titnago.

VIRVĖ IR LAZDA

Lazdai geriausiai tinka pušis. Joje padaromas įgilinimas, į kurį įdedama degi medžiaga - tokiu būdu, kad po lazda liktų tuščios erdvės. Geriausia virvė - iš natūralaus pluošto. Jos galuose patogumo dėlei galima pasidaryti rankenas. Prispaudę lazdą koja, "pjauname" ją virve iš apačios. Judesiai turi būti greiti ir dažni. Jau po kelių sekundžių galite pastebėti dūmus. O paskui pasirodys ir liepsna.

VATOS KAMUOLIUKAS

Tarp dviejų lentelių dedama vata, kurią galima išpešti, tarkime, iš drabužių. Po to staigiais ir dažnais judesiais "kočiokite" vatą lentelėmis. Po kurio laiko pastebėsite, kad vata pradeda smilkti. Metodas pakankamai paprastas ir efektyvus.

DU PAGALIUKAI

Paimama lentelė, joje tam tikru kampu padaromas griovelis, į kurį galima bus įstatyti pagaliuką. O tada tą pagaliuką prispausti ir paprasčiausiai judinti, kol nepasirodys dūmai. Nusitrynusi mediena susikaups atitinkamoje vietoje, trynimo metu šie milteliai paruduos, ims rūkti. Ugnis įsiplieks toje vietoje, kur susikaups pakankamai smarkiai įkaitusių miltelių. Svarbu, kad milteliai galėtų kontaktuoti su oru. Geriausios medžiagos lentelei ir pagaliukui - bukas ir pušis. Neverta mėginti naudoti liepos ir drebulės.

GRĘŽIMAS

Medienos gabalėlyje padaroma negili skylutė, į kurią įstatomas pagaliukas. Iš viršaus skylutę reikia pridengti akmeniu. Greta skylutės padėkite degią medžiagą. Lazdelę judinti galima pasinaudojus lanku. Greičiausiai ugnį išgausite trindami buko pagaliuką į pušies gabalėlį. Nenaudokite tos pačios liepos ir drebulės.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Išgyvenimo teorijos | Patalpino: Rolando (03.10.2014) | Autoriai: Šaltinis: išgivenimas.com |
Просмотров: 696 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Kas tai? Nepaaiškinamas Amazonėje r...

Peru Amazonijoje atrasta keista gyva org... (788)
ufospace
Nacių bazė Antarktidoje...

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karal... (6039)

ufospace
Televizijos signalas iš anapus...

Viename savaitraščio „argumentai ir fakt... (1643)
ufospace
Mokslininkai sukūrė „moterišką sper...

Naujas Japonijos mokslininkų tyrimas par... (992)
ufospace
Kelionė į Majų civilizaciją (I dali...

Į šį patį paslaptin... (2356)
ufospace
Peržengus Rošė ribą: kaip atrodytų ...

Mėnulis nuo Žemės nutolęs vidutiniškai 3... (1182)
ufospace
Marse tik merginos: pirmąjį Marso k...

„Nes taip būtų pigiau“, &... (738)

ufospace
Nieko nevalgantys sauliavalgiai: ka...

Sietle (JAV) gyvenanti moteris Navena... (1824)

ufospace
Veidrodis – langas į paslaptingą pa...

Veidrodžiai – langai į paslaptingą, mums... (2098)
ufospace
Ar egzistuoja Jėgos vietos?...

Šiuo metu ezoterikoje, o ir ja nesidomin... (2948)
Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos