Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

Untersbergo kalno paslaptys

Tie, kam teko lankytis Zalcburge (Austrijoje), tikriausiai matė netoli miesto esantį Untersbergo kalną. Šis kalnas žymus tuo, kad jo dėka atsirado daugybė liaudies pasakojimų, mitų, legendų. kalno paslaptingumas – nuolatinis istorinių ir gamtinių mįslių šaltinis.

Pati garsiausia legenda, susijusi su Untersbergo kalnų, buvo panaudota brolių Grimų pasakoje. Joje pasakojama, kad po kalnu jau trys šimtmečiai sėdėdamas už didžiulio akmens stalo ilsisi Karolis Didysis. Jis atsibus tik tada, kai jo barzda tris kartus apsisuks aplink stalą, o virš galvos nustos skraidyti varnos. Kai taip nutiks, prasidės lemiamas mūšis tarp gėrio ir blogio, po kurio Žemėje prasidės aukso amžius.

Pagal padavimus, ne vien tik Karolis Didysis rado poilsio vietą šiame kalne. Kartu su juo miega jo princai, riteriai ir patarnautojai. Dar tame kalne gyvena gnomai, kurie saugo kalne paslėptas gėrybes ir paslaptis, ir naktimis iškeliauja medžioti.

Požeminio pasaulio gyventojai

Šiandien Untersbergo šlaituose galima sutikti daugybę turistų. Šis kalnas – mėgiama pasivaikščiojimų vieta, taip pat į kalno viršūnę galima pakilti nutiestais keltuvais. Nuo kalno viršūnės arba iš keltuvo kabinos matoma Zalcburgo, esančio keli kilometrai nuo sienos su Vokietija, panorama tiesiog užgniaužia kvapą. Ypač puikus vaizdas matomas giedrą dieną.

Untersbergo kalnų masyvą sudaro keletas viršukalnių – Berchtesgadeno Chochtronas (1972 m), Raichekas (1892 m), Gamzalkopfas (1888 m), Gajerekas (1801 m) ir Zalcburgo Chochtronas (1853 m). Austrijoje esančioje Untersbergo pusėje galima patekti į garsiuosius Kolovratro urvus ar didžiulius Selenbergo ledo urvus. Iš viso kalne yra apie 500 urvų, iš kurių 110 dar nėra ištyrinėti.

Įvairus gamtos landšaftas tiesiog stebina keliautojus. Miškai ir daubos, urvų labirintai, upės, pelkės kalno papėdėje, nuostabaus grožio plato viršukalnėje – visa tai suteikia peno fantazijoms apie šio gamtos sukurto parko mistinius gyventojus – druidus, raganas, miško demonus, įvairius nykštukus ir elfus.

Dingusi vestuvių palyda

Netoli kalno esančiuose kaimeliuose būtinai papasakos legendą, susijusią būtent su šia gyvenviete. Folkloro tyrinėtojai šiuose kaimeliuose užrašė daugybę istorijų. Jos paprastai pasakojamos nuošalioje vietoje tyliu balsu, kad nebūtų sudrumsta kalnų dvasių ir kitų legendų herojų ramybė.

Pasakojama, kad 1858-ais metais dingo visa vestuvių procesija. Po sutuoktuvių jaunieji su visa palyda leidosi į jaunosios tėvų namus, kur buvo planuojama atšvęsti šį džiaugsmingą įvykį. Palydoje buvo keletas muzikantų, kurie savo muzika linksmino vestuvių dalyvius. Ir štai visi vestuvių dalyviai ėjo pro Untersbergo kalną. Vienas iš svečių ėmė pasakoti istoriją, kad šioje vietovėje kažkada pranyko vietinis kaizeris su visais savo rūmais, o nuo to laiko iš kalno išeina jo dvasia ir dosniai apdovanoja praeivius. Jaunikis, vos tik išklausė šią istoriją, ėmė kviesti kaizerio dvasią ir prašyti, kad ši įteiktų dovaną jaunajai.

Netikėtai kalne atsivėrė praėjimas iš kurio išėjo žilas senukas. Jis džiaugsmingai pakvietė vestuvių dalyvius pasisvečiuoti požeminiame urve. Linksma kompanija sutiko. Prieš susižavėjusių vestuvininkų akis atsivėrė nuostabios salės, vienoje kurių stovėjo vaišėmis nukrautas stalas. Kelyje pavargę jaunieji ir jų svečiai susėdo už stalo, išgėrė, pavalgė ir netrukus visi sumigo. Po kiek laiko jie atsibudo ir išėjo iš urvo. Koks buvo jų nustebimas, kai žmonės suprato, jog visiškai nebepažįsta supančios aplinkos, o kelyje sutikti žmonės kalba jiems nesuprantama kalba. Žmonės ieškojo savo kaimo, tačiau jo irgi negalėjo atpažinti, kai surado.

Tuomet visa vestuvių procesija sugrįžo į bažnyčią, kurioje vyko santuokos ceremonija, ir šventikui papasakojo apie tai, kas nutiko. Beje, šventikas buvo visiškai nepanašus į tą, kuris palaimino jaunuosius. Jis atvertė senovinį rankraštį ir rado įrašą apie tai, kad vieną kartą šioje vietoje dingo visi vestuvių dalyviai, tačiau tai įvyko prieš 500 metų.

Untersbergo kalnai

Neiššifruotas užrašas

Vieną iš pirmųjų įvykių, susijusių su Untersbergu, užrašė klerkas Lazarusas Gitšneris. 1529-ais metais šis jaunas žmogus stebuklingu būdu pateko į užburto kalno vidų ir ten išbuvo net septynias dienas. Viename urve jis sutiko vienuolį, kuris jam aprodė požeminius koridorius, sales ir bažnyčias. Lazarusas ne tik aprašo savo nuotykius, bet ir nukopijavo ant uolos pamatytą užrašą, kuris atrodė štai taip: S. U. R. G. E. T. S.A. T. U. M. S. O. R. G. E. I. S. A. T. O. M.

Ne vienas kriptografas iki šių dienų bando suprasti paslaptingo užrašo ant uolos reikšmę, tačiau nesėkmingai.

1794-ais metais kitam vietiniam gyventojui nutiko panašus įvykis. Naktį keliaudamas keliu, kuris buvo nutiestas šalia kalno, jis sutiko nykštuką, kuris žmogų pakvietė į svečius. Vyras šiek tiek išsigando, tačiau kvietimą priėmė. Svetingasis nykštukas vėlyvam keliautojui papasakojo tai, kas jo laukia ateityje, be to, padovanojo 180 aukso dukatų, kurie niekada nesibaigdavo, kad ir kiek jų išleistum.

Romantiška istorija nutiko vienai įsimylėjėlių porai. Jaunuolių tėvai neleido jiems tuoktis, todėl vaikinas su mergina iškeliavo į kalnus, kur laimingai gyveno net 200 metų. Praėjus dviems amžiams iš kalno gilumos išėjo du įsimylėjėliai, kurie laikėsi susikabinę rankomis ir atrodė tokie patys jauni, kokie buvo, kai pateko į kalno vidų. Tačiau po kelių akimirkų jų veiduose atsirado raukšlės, plaukai pražilo, o vaikinas su mergina negyvi susmuko šalia kalno, tai ir nepaleidę vienas kito rankų.

Ar atsivers vartai?

Ir šiomis dienomis Untersbergo kalnas gyvena savo paslaptingą gyvenimą. Prieš keletą metų čia dingo visa turistų grupė. Jų paieškos buvo vykdomos keletą savaičių, gelbėtojai apieškojo visus pėsčiųjų maršrutus, urvus, kalnų masyvo viršukalnes… Vėliau netikėtai paaiškėjo, kad prapuolusi turistų grupė atsirado Artimuosiuose Rytuose.

1987-ųjų metų rugpjūčio mėnesį pasivaikščioti kalno atšlaitėje įrengtais takeliais susiruošė jauna pora iš Miuncheno ir jų draugė. Vėliau automobilių stovėjimo aikštelėje, iš kurios paprastai turistai pradeda savo žygius, buvo aptiktas jų baltas automobilis, tačiau patys jauni žmonės dingo. Ezoterikai ir mistikai tvirtina, kad turistai pateko į laiko spąstus per portalą, kuris atsiveria kartą per metus – rugpjūčio 15 d. Šie vartai randasi viename Untersbergo urve. Po šio įvykio kalno papėdėje ėmė rinktis žmonės. Visi jie ėmė laukti, kol atsiras pradingusieji. Jie iš tikrųjų atsirado, tačiau visai kitoje vietoje. Praėjus trims mėnesiams po dingimo, jie savo artimiesiems paskambino iš kruizinio laivo, kuris plaukė Raudonąja jūra. Kaip jie pateko į laivą, jaunuoliai neturėjo jokio supratimo.

2001-ųjų m. spalio 19 d. pradingo Maksas Brandlas iš Zigsdorfo. 39 metų amžiaus vyras paliko savo automobilį stovėjimo aikštelėje ir leidosi į kalnus. Jo buvo ieškoma keletą mėnesių. Paieškose dalyvavo gelbėtojų grupės iš Austrijos ir Vokietijos, kurios naudojo pačias naujausias technines priemones. Makso draugai, pažįstami ir giminaičiai metras po metro ištyrinėjo visus Untersbergo takelius. Vietinės policijos vadovas Peteris Otamanas šią paieškos operaciją pavadino pačia didžiausia per visą istoriją. Tačiau iki šiol nėra jokių žinių, kurios leistų nustatyti kur randasi Maksas Brandlas.

Untersbergo kalno legendos domina istorikus ir etnografus, biologus ir geologus, taip pat ezoterikus ir parapsichologus. Laiko anomalijų Untersbergo urvuose mįslę bando įminti visi, kuriems teko susidurti su šiuo fenomenu. Tačiau ši paslaptis kol kas lieka neatskleista.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar