Паранормальные новости - ZenYandex
Главная » Статьи » Gamtos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Patomskio krateris - mistikos ir radiacijos apgaubta Sibiro vieta

Kategorija: Gamtos paslaptys» Žymos: Valey of Death Yakutia, Tunguska event, Patomskiy Crater

Mes dažnai negalime paaiškinti įvykių, vykstančių aplink mus, bet šios vietos paslapties įminti negali niekas. Jau šešis dešimtmečius Patomskio kraterį gaubia paslaptis ir niekas negali konkrečiai paaiškinti, iš kur šis krateris atsirado.

Vadimas Kolpakovas išvyko į šiaurinę Irkutsko sritį tam, kad sudarytų tikslų tos vietos žemėlapį. Jis nesitikėjo ten aptikti tokio įspūdingo radinio, kurio paslapties įminti mokslininkai nesugeba net po šešių dešimtmečių. Visgi pasiekęs Irkutsko regiono šiaurę, Kolpakovas iš gyventojų išgirdo apie vietą, kurią vietiniai laikė „velnio“ vieta ir vadino Degančio Erelio Lizdu. Iš pradžių geologas nedrįso prie jos artintis.

 

Stopkadras / HTB televizijos filmuota medžiaga - Patomskio krateri
 

Vietiniai V. Kopakovui pasakojo legendas, kaip žmonės, nusprendę ten eiti, vidury kelionės smarkiai susirgdavo, negrįždavo gyvi arba dingdavo.

Sukurtas minos, gamtos ar žmonių?

Tačiau 1949-aisiais Vadimas Kolpakovas vis dėlto išsiruošė į kelionę. Tai, ką jis pamatė užlipęs ant kalno, geologą šokiravo. Ši vieta buvo giliai miške, tačiau savo viršūnėje krateris buvo taisyklingos apskritimo formos ir dydžio sulig 25 aukštų pastatu.

HTB televizijos filmuota medžiaga - Patomskio krateris
© Stopkadras

„Kai pirmą kartą pamačiau kraterį, pamaniau, kad perkaitau saulėje, - pasakojo V. Kolpakovas.- Vėliau galvojau, kad tai minos palikta duobė, tik balta, tačiau ji buvo tam per didelė. Be to, jokių lagerių aplink nebuvo, nebent labai slaptų. Antra mintis - archeologinis paminklas. Tačiau tegul neįsižeidžia vietiniai, bet nei Evenksai nei Jakutai neturėjo tiek išteklių ar žinių, kad galėtų pastatyti tokį gigantą. O priėjus arčiau, pamačiau, kad tai tikrai ne žmogaus rankų kūrinys, nes visas krateris susideda iš šviesių akmenukų."

 

Geologą pražudė „kraterio prakeiksmas"

Šios vietos paslapties mokslininkai neišsiaiškino ir vėliau. Atsirado daug teorijų dėl kraterio kilmės: nežinomas požeminis sprogimas, iš kosmoso nukritusi labai tanki, žmogui nežinoma medžiaga ar net NSO. Bet nei viena iš šių teorijų iki galo nepaaiškina kraterio atsiradimo.

Po Vadimo Kolpakovo ekspedicijos atsirado idėjų, kad tai meteorito išmušta duobė, vėliau ši teorija buvo paneigta. Tuomet spėta, jog tai vulkaninės kilmės darinys, bet ir ši hipotezė greitai žlugo.

2005 m. Eugenijus Vorobjevas, garsus geologas, išsiruošė į ekspediciją tyrinėti Patomskio kraterio. Kai iki kraterio liko vos keliolika kilometrų, Eugenijus Vorobjevas staiga krito ant žemės. Jo kolegos puolė jam padėti, bet geologas jau buvo negyvas.

Gydytojai nustatė, kad jį ištiko staigus širdies priepuolis, bet vietiniai gyventojai netiki medikais. Jie įsitikinę – tokie dalykai vyksta dėl kraterio prakeiksmo.

Vaizdas nuo Patomskio kraterio (HTB televizijos medžiaga)
© Stopkadras

Daug ekspedicijų - nė vieno atsakyto klausimo

Vėlesnių ekspedicijų metu pastebėta, kad medžiai augę aplink per 50 metų itin sparčiai paaugo. Ištyrinėjus medžius paaiškėjo, kad maždaug prieš tiek metų toje vietoje išsiskyrė didelis kiekis radiacijos, maždaug tiek, kiek į aplinką išmesta per Černobylio tragediją. Būtent toks medžių augimas pastebėtas ir Černobylio vietovėje po atominės elektrinės sprogimo. Liko neaišku, kas galėjo sukelti tokį didelį radiacijos protrūkį ir kodėl jis nepadarė jokios įtakos aplinkiniams gyventojams, juo labiau - kodėl jo niekas nepastebėjo?

Taigi vis dar lieka gausybė neatsakytų klausimų apie reiškinį, kuris kartais vadinamas „paslaptingiausia vieta Sibire". Pavyzdžiui: kodėl tik pavieniai medžiai auga ant kraterio šlaitų? Kodėl radiacijos lygis dabar yra mažas, nors yra įrodymų, jog kadaise jis buvo labai didelis?

Ir svarbiausia - nors į kraterį keliavo daug garsių mokslininkų, nė vienas nerado neginčijamo atsakymo į klausimą, dėl kokios priežasties gimė šis keistas gamtos darinys.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Gamtos paslaptys | Patalpino: Rolando (21.07.2013) | Autoriai: Dovilė Daukšaitė | | Aut. teisės: http://grynas.delfi.lt
Просмотров: 1672 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
70-mečio sulaukusi Australijos liet...

Naujausia Australijoje gyvenančios li... (1945)

ufospace
2 000 002 013 po Kr. – metai, kai b...

Škotijos mokslininkai nustatė naują pasa... (614)
ufospace
Mokslininkai išskyrė naują klasę „l...

Astronomai apibūdino 12 netoli Žemės bes... (820)
ufospace
Marsas negyvenama planeta tapo po k...

Mokslininkai tikina, kad Marso atmosferą... (814)
ufospace
Vangos pranašystės buvo melagingos?...

Apie aklą būrėją Va... (2411)
ufospace
Mirties laikrodis "Tikker"...

Iš pradžių egzistavo tinklalapis, kur... (922)

ufospace
Dieviškieji ateiviai, arba kas sukū...

Iki šiol mokslininkai evoliucijos teo... (1929)

ufospace
Astrobiologas: gyvybė Žemėje turėtų...

Pasak astrobiologo Jacko O‘Malley‘aus iš... (1044)
ufospace
Pasakojimai apie naminukus ir polte...

Tradiciškai manoma, kad po žmogaus mi... (1145)

ufospace
Polediniame Antarktidos Vostoko eže...

Gigantiškame Antarktidos ežere, kurį ... (1486)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos