Главная » Статьи » Civilizacijos paslaptys

Gerbiami skaitytojai

Nuo šiol nauji straipsniai į šį tinklapį - ufospace.net - nebebus dedami. Visa aktyvi veikla persikelia į naują svetainę - paranormal.lt.  Straipsniai iš čia niekur nedings ir dar ilgai turėtų būti prieinami. Bet jai norite daugiau naujienų ir rusų k. mielai apsilankykite.


Jūroje rastas Antikos laikų kompiuteris – senesnis nei manyta iki šiol

Kategorija: Civilizacijos paslaptys» Žymos: Antikiteros sala, Povandeninė archeologija, Paslaptingi archeologiniai artefakt

1901 m. Egėjo jūroje prie Antikiteros salos rastos 60 m. pr. Kr. nuskendusio laivo liekanos, o jose – štai toks keistas įrenginys. Jis pavadintas Antikiteros mechanizmu (angl. - Antikythera mechanism). Dėl jo mokslininkai galvas laužo ir šiandien. Tačiau naujausi tyrimai liudija, kad šis mechaniniu kompiuteriu vadinamas įrenginys yra keliais šimtais metų senesnis, nei buvo manoma iki šiol.

Mechanizmą sudarė daug bronzinių krumpliaračių, išdėstytų mediniame korpuse, taip pat ciferblatai su rodyklėmis. Manoma, kad tai buvo primityvus mechaninis kompiuteris, kuris apskaičiuodavo dangaus kūnų padėtį. Mechanizme naudojama diferencialinė pavara, kuri, kaip anksčiau buvo manoma, išrasta tik XVI a., o jos miniatiūriniai variantai XVIII a. (sukūrus mechaninius laikrodžius). Antikiteros mechanizmo matmenys: 33×18×10 cm.

Mokslininkus labiausiai glumina, kad šis mechanizmas – gerokai pažangesnis už visus kitus to meto įrenginius ar instrumentus. Ne tik to meto, bet ir dar bene 1,5 tūkst. metų į priekį. Nors mechanizme trūksta detalių, jame suskaičiuota mažiausiai 30 pavarų. Jei tokį įrenginį būtų turėjęs Johanas Kepleris, paaiškinti planetų orbitų teoriją jam būtų buvę kur kas paprasčiau.

Taip pat skaitykite: Atkastas „vampyro“ kapas – mirusiam žmogui širdis perverta metaliniu strypu

Beje, viena iš mechanizmo funkcijų – prognozuoti užtemimus. Mechanizme sužymėtų skaičių analizė atskleidė, kad toks kalendorius mechanizme veikia nuo 205 m. pr. m. e. Nors laivas nuskendo apie 60 m. pr. m. e., dėžė, kurioje rastas Antikiteros mechanizmas, datuojama 80-90 m. pr. m. e., o užrašai siejami su 100-150 m. pr. m. e..

Tačiau Christianas Carmanas iš Argentinos valstybinio universiteto ir Jamesas Evansas iš Puget Sound universiteto žurnale „The Archive of History of Exact Sciences“ publikavo straipsnį, kuriame išreiškė įsitikinimą, jog šis mechanizmas veikė dar 205 m. pr. m. e. gegužę. Tyrėjai mano, kad jiems pavyko identifikuoti Saulės užtemimą tryliktą mechanizmo kalendoriaus mėnesį. Jei identifikuota teisingai, mechanizmo veikimo atskaitos taškas – 205 m. pr. m. e. gegužė.

Antikiteros mechanizmo tyrimai tęsiasi iki šių dienų: 2006 m. rentgenograma atskleidė 95 % graikiško teksto (sudaro virš 2000 simbolių), kuriame aprašyta prietaiso veikimo schema. Pagal ją nustatyta, kad Antikiteros mechanizmas galėjęs apskaičiuoti Marso, Jupiterio, Saturno judėjimo konfigūracijas.

Taip pat skaitykite: Senovinis kompiuteris prieš 2000 metų nuskendusiame laive

Apie Antikiteros mechanizmą nerasta jokių rašytinių šaltinių, tačiau Cicerono traktate „Apie valstybę“ užsimenama apie Archimedo sukonstruotą įrengimą, vaizduojantį dangaus kūnų padėtį. Vėliau panašūs, bet paprastesni įrengimai buvo gaminami Bizantijoje bei Arabų pasaulyje.

Taip pat nėra tiksliai žinoma, kas naudojosi mechanizmu: navigacijai nereikėjo užtemimų prognozavimo, be to, sudėtinga sistema audringoje jūroje greitai sugestų. Derek John de Solla Price spėjo, kad įrenginys galėjo būti eksponuojamas Rodo muziejuje, tačiau įrenginio kompaktiškumas ir neseniai atrasta instrukcija verčia manyti, kad jis greičiausiai buvo skirtas asmeniniam naudojimui.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:
Kategorija: Civilizacijos paslaptys | Patalpino: Rolando (01.12.2014) | Autoriai: Technologijos.lt |
Просмотров: 706 | Рейтинг: 0.0/0

Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

// Rekomenduojamevisos naujienos

ufospace
Nežemiškų civilizacijų perspektyvos...

Paskutiniai gyvybės pėdsakai Žemėje b... (1279)

ufospace
Lietuviškas palydovas „Lituanica SA...

Jau šiemet Lietuva taps kosmine valst... (1356)

ufospace
Japonijoje eksponuos 39 tūkst. metų...

Antradienį į Jokohamą Japonijoje atgaben... (1175)
ufospace
Kur mistiškai dingsta laivai?...

Paranormalių reiškinių tyrinėtojams j... (1693)

ufospace
Pažangiausias pasaulyje naikintuvas...

Pažangiausi pasaulyje dėl „stea... (878)

ufospace
Kodėl tikrąjį lydytą sūrį įpirktų r...

Kuo sudėtingesnė maisto produkto gamy... (1363)

ufospace
Danguje sprogęs perseidas paskleidė...

Prasidėjus perseidų sezonui fotomeninink... (782)
ufospace
Žemė, dinozaurų planeta...

Nuo mokyklos suolo žinome: dinozaurai... (2938)

ufospace
Ateiviai nori mokinti žemiečius?...

Ufologijoje labai gerai žinoma istorija,... (1409)
ufospace
Suomiai išrado liftą, tinkamą 1 km ...

Liftus gaminanti Suomijos bendrovė &b... (654)

Всего комментариев. Iš viso komentarų: 0
avatar

Kategorijosvisos naujienos